مراحل شست و شوی فرش در قالی شویی شهر زیبا

مراحل-شستشو-قالیشویی-شهرزیبا

در هر خانه ایرانی فرش یکی از ارزشمند ترین وسایل منزل به شمار می آید. به همین علت نگهداری از آن بسیار حایز اهمیت است. این روزها با توجه به بالا رفتن قیمت فرش، همه سعی و تلاش ما این است تا راهی پیدا کنیم تا بتوانیم به خوبی از آن مراقبت کنیم تا کمتر صدمه دیده و فرسوده شود.

زمانی که مطمئن هستید زیاد از فرش خود استفاده نکردید ولی به نظر خودتان کثیف و کدر شده و گرد و خاک زیادی گرفته است، حتماً باید آن را برای شستن به یک قالی شویی معتبر تحویل دهید تا در اسرع وقت برایتان تمیز کنند.

اگر شستشوی فرش را زیاد جدی نگیرید، بدون شک گرد و خاک در بافت آن نفوذ کرده و باعث کدری رنگ و فرسودگی قالی می شود.

به شما پیشنهاد می کنیم فرش هایی که اصلاً استفاده نمی کنید را در داخل نایلون های بزرگ که به راحتی بتوان جا داد قرار دهید، تا به هر صورتی که شده از مجاورت با هوا و گرد و غبار دور بمانند.

بهترین زمان برای شستشوی فرش در قالیشویی

شستشوی به موقع و مرتب فرش در هر سال باعث می شود تا از آسیب ها حفظ شود. همان گونه که اطلاع دارید در هر شهری قالیشویی های متعددی وجود دارد و شما باید با اطلاعات دقیق برای انتخاب یک قالیشویی خوب زمان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آن ها می توان با مراجعه کردن به سایت های قالیشویی، مراجعه حضوری در این شرکت ها و یا با یک تماس تلفنی انجام شود. پس از این که چند مورد را به صورت دقیق بررسی کردید، حالا نوبت آن است که از بین گزینه های مورد نظر یکی را بر طبق سلیقه و نظر خود انتخاب کنید.

این نکته را فراموش نکنید که قیمت شستشوی فرش دستباف با فرش های ماشینی فرق می کند و بدون شک برای آن قیمت بالاتری را در نظر می گیرند. همین طور اگر شما ساکن تهران باشید قیمت شستشو با شهرهای دیگر متفاوت خواهد بود.

در ادامه مطلب سعی داریم تا شما را با خدمات شستشوی فرش و مراحل آن در قالیشویی شهر زیبا آشنا کنیم.

خدمات شستشوی فرش

همه ما می دانیم که شستشوی فرش دستبافت بسیار ظریف تر از فرش های معمولی است. ولی در مجموع همه خدمات شستشوی فرش ها را می توان در چند مرحله کلی تقسیم بندی کرد:

– زدودن گرد و خاک از فرش به صورت کامل و طبق اصول و قواعد قالیشویی

– استفاده از موارد شوینده مرغوب برای شستشوی فرش

– آب کشی دقیق فرش ها

– آبگیری فرش ها با کمک دستگاه‌های تمام اتوماتیک

– خشک کردن فرش در کمترین و کوتاه‌ترین زمان ممکن

– حمل فرش و تحویل به مشتری در درب منزل

البته لازم است این را بدانیم که این مراحل بالا فقط برای فرش های سالم اجرا می شود. زمانی که قالی پوسیده باشد یا پارگی در آن مشاهده گردد، ابتدا قالی شویی شهر زیبا به طور دقیق آن را تعمیر و رفو کرده و بعد اقدام به شستشو می کند.

در زمان ارسال فرش به وسیله ماشین به درب منزل یک کارشناس فرش هم با تیم به محل اعزام می شود تا قبل از تحویل دادن فرش آن را به طور دقیق در حضور مالک چک نمایند.

زدودن گرد و خاک از فرش به صورت کامل و طبق اصول و قواعد قالیشویی

اولین مرحله و به نوعی مهم‌ترین قسمت هر قالیشویی در آغاز کار گرفتن گرد و خاک قالی به وسیله دستگاه خاک گیر است. با این کار همه گرد و خاک موجود در فرش به طور کامل خارج خواهند شد.

برای فرش های بزرگ تر ۱ ساعت این کار زمان می برد تا گردگیری کامل انجام شود. به طبع اگر فرش کوچکی در اختیار قالیشویی باشد این مدت زمان کاهش می یابد.

استفاده از موارد شوینده مرغوب برای شستشوی فرش

بعد از آنکه همه گرد و خاک فرش به صورت کامل گرفته شد، وارد مرحله دوم می شود.

در آغاز این مرحله فرش را خیس می کنند و بعد بر طبق الیاف و جنس فرش مواد شوینده مخصوص آن را برای شستشو انتخاب کرده و شروع به کار می کنند.

دستگاه شست و شو با حرکت آرام و ملایم بر روی فرش ها می تواند آن را به طور دقیق و اصولی تمیز کند. حتی قسمت های تیره و چرک بعد از حرکت های ممتد دستگاه به خوبی تمیز و شفاف می شوند.

مدت زمانی که برای این مرحله محاسبه می شود بر طبق اندازه و سایز فرش متفاوت است. ولی به طور متوسط برای هر فرس بین ۱ الی ۳ ساعت در نظر می گیرند.

لازم به یاد آوری است که خیلی از افراد هم هنوز این روزها هستند که دوست دارند به همان روش سنتی و در حیاط منزل فرش های خود را شسته و خشک کنند.

آب کشی دقیق فرش ها

بعد از شستشوی فرش به صورت کامل با مواد شوینده حال نوبت آب کشی آن می رسد. این کار در قالیشویی توسط دوش های پخش کننده آب در کل فرش و در دو مرحله انجام می شود. این مرحله کاملاً تضمینی بوده به نحوی که هیچ ماده شوینده ای در داخل آن باقی نمانده که بعداً باعث پوسیدگی گردد.

آبگیری فرش ها با کمک دستگاه‌های تمام اتوماتیک

از قسمت های مهم کار هر قالی شویی در زمان شستشوی فرش ها آبگیری آن است زیرا ماندن آب در مدت زیاد داخل تار و پود آن باعث پوسیدگی می شود. با کمک دستگاه‌های تمام اتوماتیک مخصوص آبگیری این عملیات با سرعت و دقت بالا صورت می گیرد.

روش کار آبگیری فرش ها با کمک دستگاه‌های تمام اتوماتیک به این ترتیب است که فرش های لوله شده را در داخل دستگاه قرار می دهند. دستگاه با چرخش و نیروی گریز از مرکز آب های اضافی داخل فرش را به سرعت خارج می کند. پس از گذشت مدت زمان معین که برای دستگاه از قبل تعریف شده است، فرش خارج شده و به قسمت خشک کنی انتقال می یابد.

خشک کردن فرش در کمترین و کوتاهترین زمان ممکن

در مرحله خشک کردن فرش آن را به صورت پشت و رو به سمت آفتاب آویزان می کنند تا در زیر نور خورشید ضد عفونی شده و بوی نای آن که به خاطر رطوبت ایجاد می شود، از بین برود.

حمل فرش و تحویل به مشتری در درب منزل

بعد از این که پرسنل قالیشویی شهر زیبا مطمن می شوند که فرش کاملاً خشک شده و دیگر احتیاجی به نور خورشید ندارد آن را در داخل یک نایلکس پیچیده و به مأموران حمل و نقل تحویل می دهند تا فرش به صورت تمیز به دست مشتری برسد.

بدون شک هر قالیشویی در هر شهری مراحل خاصی برای خود دارد و ممکن است این مراحل با هم متفاوت باشند. حتی در برخی از آن ها شاهد حالت دستی یکی از مراحل به جای دستگاه هستیم. ولی در مجموع اکثر آن ها این روند را برای کار خود در پیش می گیرند.

لازم به توضیح است که استفاده کردن یا نکردن از دستگاه ها هیچ مزیتی ندارد و در حقیقت کیفیت شستشوی فرش به خود قالیشویی بستگی دارد.

بهترین مواد شوینده مورد استفاده در قالیشویی

قالیشویی مجاز و پیشرفته شهر زیبا بیشتر اعتبار و شهرت خود را مدیون استفاده کردن از بهترین متریال ها در زمان ارائه خدمات قالیشویی می داند. این مواد شوینده با دارا بودن تنوع بالا و بسته به نوع و جنس هر فرش قدرت پاک کنندگی زیادی دارند. استفاده کردن از مواد شوینده مطمئن و اصل باعث حفظ سلامت فرش و بالا بردن اعتبار قالیشویی است.

قالیشویی شهر زیبا با کمک دستگاه‌های مکانیزه قادر است تا لکه ها را به بهترین نحو پاک کرده و فرش هایی عاری از هر نوع لک و مواد زاید را تحویل مشتری دهد.

مزایای استفاده از خدمات قالیشویی شهر زیبا

یکی از معتبر ترین و قدیمی ترین قالی شویی ها در تهران، قالی شویی شهر زیبا است. این مرکز با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات در زمینه ترمیم و شستشو قالی توانسته همیشه رضایت کامل مشتریان خود را جلب کند.

از مزایای قالیشویی شهر زیبا می توان به مجهز بودن آن به بهترین دستگاه‌های شستشو در زمینه فرش های دست بافت و ابریشمی اشاره کرد. همچنین در ایام کرونا همه پرسنل این مجموعه وظیفه خود می دانند تا با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در زمان انجام کار، فرشی عاری از هر میکروب و بیماری را تحویل مشتری بدهند.

از بین بردن لکه‌های سمج در روی فرش یکی از دغدغه‌های همیشگی خانم هایی است که فرزند کوچک دارند. متأسفانه خیلی از ما در خانه با استفاده از راه حل های غیر اصولی و مواد شیمیایی مضر در صدد رفع این مشکلات هستیم. در صورتی که با مراجعه به قالیشویی شهر زیبا می توانید بدون هیچ نگرانی و دغدغه از شر لکه های مزاحم خلاص شوید.

قالیشویی شهر زیبا با داشتن سال ها تجربه در شستشوی فرش های دستباف و ماشینی توانسته مشتریان وفاداری برای خود پیدا کند و نام نیکی از خود برجای بگذارد. از افتخارات این سال ها می توان به ارائه قیمت های مناسب در مقابل کیفیت بالا اشاره کرد.

مراحل قالیشویی در شهر زیبا کاملاً شفاف بوده و اگر هر سؤال و پرسشی در زمینه شست و شو برایتان پیش آمد می توانید با مرکز تماس گرفته و جواب آن را از متخصصان ما دریافت کنید.

شعبه های قالیشویی شهرزیبا

کارخانه قالیشویی شهرزیبا در مناطق غرب تهران و شمال تهران شعبه دارد و به تمامی ساکنین این مناطق خدمات خود را ارائه میدهد برای اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه قالیشویی در شمال تهران یا قالیشویی در غرب تهران سر بزنید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.