پاک کردن آدامس از روی فرش

پاک کردن آدامس از روی فرش در 6 مرحله

از یکی از بدترین نوع کثیفی روی فرش آدامس جویده شده است ، به دلیل چسبنده و نرم بودن به راحتی با هر چیزی که با آن در تماس باشد پیوند محکمی ایجاد می کند ، بدترین مکان برای برای چسبندگی تار های فرش یا موکت می باشند با همراه باشید تا آموزش اصولی پاک کردن آدامس را یاد بگیرید .

جدا کردن آدامس با دست باعث میشود تنها قسمتی از آدامس جدا شده و مابقی آن روی فرش باقی بماند و پاک کردن آن به خصوص برای افرادی که آشنایی با پاک کردن آدامس ندارند کاری مشکل می باشد ، اما هنگامی که نحوه پاک کردن آدامس از روی فرش را یاد بگیرید متوجه خواهید شد که کار چندان سختی نیست

نحوه پاک کردن آدامس از روی فرش در 6 مرحله

اگر در گذشته با پاک کردن آدامس از فرش یا موکت مشکل داشتید، این تلاش های ناموفق را از ذهن خود پاک کنید. روش زیر برای انواع فرش‌ها از جمله فرش‌هایی که از کنف، جوت، پشم، سایر الیاف طبیعی، الیاف مصنوعی و الیاف ترکیبی ساخته شده‌اند، کاربرد دارد . همچنین، به یاد داشته باشید که هر چه زودتر بتوانید آدامس را بردارید، فرآیند آسانی را در پیش خواهید داشت .

برای شروع آماده اید؟ یک نفس عمیق بکشید و مراحل زیر را بدون ناراحتی کامل کنید تا آدامس را بدون استرس از فرش پاک کنید.

مرحله 1: محلی میخواهید تمیز کنید را آماده کنید

یک مقوا نازک بگیرید و یک سوراخ کوچک به شکل آدامس برش دهید. به عنوان مثال، جلد یک دفتر می تواند مناسب باشد. این تکه مقوا به عنوان یک محافظ برای محافظت از فرش (اطراف کثیفی) در حین برداشتن آدامس عمل می کند. مقوا را اطراف محل قرار دهید.

مرحله 2: آدامس را فریز کنید.

یک تکه یخ را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را روی آدامس بمالید. کیسه پلاستیکی از آب شدن یخ جلوگیری می کند تا همه چیز را خیس نکند. به مالیدن یخ روی آدامس ادامه دهید تا آدامس سفت شود. آدامس یخ زده راحت تر از بین می رود زیرا این فرآیند باعث انقباض مولکول ها و شل شدن پیوند آن با فرش می شود.

مرحله 3: آدامس را خراش دهید.

هنگامی که آدامس به اندازه کافی سفت شد، از یک چاقوی کُند، کاردک یا سوهان سیلیکونی آشپزخانه استفاده کنید تا آدامس را با دقت خارج کنید. اگر چند تکه سرسخت یا یک لکه پشت سر ماند، مراحل زیر را ادامه دهید.

مرحله 4: باقی مانده را تمیز کنید.

از یک شوینده مخصوص پاک کردن چسب استفاده کنید ، برای مثال از یک رقیق کننده لاک مناسب استفاده کنید قبل از هرچیزی مطمئن شوید رقیق کننده لاک تهیه شده به فرش آسیبی نمی رساند .

مرحله 5: لکه را پاک کنید.

حتی پس از برداشتن تمام آدامس، ممکن است لکه ای باقی بماند. برای حذف آن، یک قسمت روغن معدنی (بهر نوع از انواع مخلوط بی‌رنگ، بی‌بو و سبک ) مقدار کمی را روی لکه بمالید و با یک اسفنج محکم فشار دهید. همچنین باید در این مرحله مقوا را بردارید تا راحت تر لکه را پاک کنید. مالش ندهید، زیرا این کار می تواند لکه را بدتر کند. استفاده را تکرار کنید و تا زمانی که لکه از روی فرش برداشته شود، لکه گیری کنید.

مرحله 6: محل را بشویید و خشک کنید.

در نهایت محل را با کمی آب بشویید و رطوبت اضافی آن را با حوله پاک کنید تا خشک شود.

چگونه آدامس را از روی فرش پاک کنیم

هر آنچه برای بیرون آوردن آدامس از فرش خود لازم دارید

یک تکه کوچک مقوا و قیچی: اگرچه این کار کاملاً ضروری نیست، اما این مورد اضافی به طور کلی فرآیند تمیز کردن را مرتب‌تر می‌کند.

یخ یا چیزی مشابه

کیسه پلاستیکی: مطمئن شوید که کیسه هیچ سوراخی نداشته باشد، در غیر این صورت تمام زحمات شما را را از بین می برد. استفاده از کیسه پلاستیکی از ذوب شدن یخ در همه جا جلوگیری می کند.
چاقو برای خراش دادن: از چیزی با لبه تیز استفاده نکنید، زیرا می تواند به فرش یا فرش شما آسیب برساند.

اسفنج ها و حوله های کاغذی: برای پاک کردن و پاک کردن لکه های آدامس و تکه های کوچک از فرش خود از یکی یا هر دو استفاده کنید.

نکته اصلی در پاک کردن آدامس از فرش

نکته اصلی در پاک کردن آدامس از فرش وقتی نوبت به پاک کردن آدامس از فرش می‌رسد،اگر میخواهید نتیجه بگیرید آهسته و پیوسته پیش بروید وقت بگذارید و روش را قدم به قدم دنبال کنید. اگر در ابتدا به نظر می رسد که یک مرحله کار نمی کند، به سادگی تکرار کنید و دوباره امتحان کنید. در نهایت، آدامس کنده می شود. همچنین، به یاد داشته باشید که در مورد حلال‌ها و لکه‌برها مقدار کمی می توانید تغییرات با دانش خودتان اضافع کنید. با مقدار کم شروع کنید و به تدریج مقدار بیشتری را در صورت نیاز بمالید.

چنانچه پس از گذراندن این مراحل به نتایج مطلوبی نرسیدید می توانید با یک قالیشویی خوب تماس بگیرید.

reference

3.5/5 - (2 امتیاز)

One thought on “پاک کردن آدامس از روی فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.