آموزش درست کردن شامپو فرش در خانه

اموزش شوینده های خانگی

شستشو فرش ها و موکت توسط خود افراد نیازمند شامپو فرش هایی می باشد که این شامپو فرش ها در کنار کیفیت بالا آسیبی به فرش ها نرسانند ، اما گاهی می خواهیم با کمترین هزینه قسمتی از فرش یا حتی تمام فرش و موکت را پاکیزه کنیم در ادامه چندین شامپو فرش به روش های خانگی به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد تا با کیفیت بالا و بدون آسیب دیدگی به فرش هایتان آنها را پاکیزه کنید .

شامپو فرش با مرکبات خانگی

یک عدد ظرف

آب به اندازه مورد نیاز (برای مواد زیر یک لیتر کافیست)

هفت قطره شکر قهوه ای

یک فنجان لیمو و پرتغال

این روش برای افرادی که عجله برای تمیزکاری دارند مناسب نیست ، چرا که نیاز است صبر زیادی داشته باشید و تقریبا برای تبدیل شدن آن به ضد لک میبایست سه ماه صبر کنید در عوض محلولی با قدرت پاک کنندگی بالا می باشد که دارای آنزیم می باشد

برای درست کردن این محلول ابتدا آب لیمو و پرتغال را داخل ظرف بریزید سپس شکر قهوه ای را به آن اضافه کنید و محلول به دست آمده را با آب اغشته کنید تا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند و اجازه بدهید تا محلول سه ماه بماند و حتما از داخل ظرف راهی برای ورود و خروج هوا وجود داشته باشد تا گاز محلول از این طریق خارج شود و باطری منفجر نشود .

شامپو فرش از پودر ذرات

یک استکان بوره

یک دوم استکان جوش شیرین

این دو را با یکدیگر ترکیب کنید ، و روی لک های فرش بریزید و سپس با یک اسفنج یا یک دستمال مرطوب روی فرش بکشید این روش محلولی با قدرت متوسط می باشد و برای لک های عمیق و کهنه پیشنهاد نمی شود .

شامپو فرش خانگی برای فرش های روشن

4 قاشق غذاخوری محلول هیدروژن پراکسید 3 درصد

یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی

یک پیمانه و نیم آب داغ

5 قطره روغن خالص

مایع اصلی تشکیل دهنده ای محلول هیدروژن پراکسید است که یک سفید کننده محسوب می شود و یک شوینده فوق العاده قوی می باشد و تنها و تنها برای فرش و موکت روشن مناسب است چرا همان طور که گفته شد یک سفید کننده محسوب می شود و به رنگ فرش های تیره آسیب می رساند .

برای درست کردن این محلول مایع ظرف شویی ، هیدروژن پراکسید ، روغن خالص در یک ظرف آغشته به یکدیگر کنید تا کاملا ترکیب بشوند و در آخر با آب داغ ترکیب کنید هنگام استفاده از این شوینده مراقبت کنید .

آخرین روش شامپو فرش خانگی موثر

سرکه سفید به مقدار لازم

وایتکس 4 قطره

سرکه سفید علاوه بر شویندگی خاصیت بو زدایی بسیار عالی دارد برای درست کردن این شوینده کافیست این دو را با یکدیگر ترکیب کنید و با یک اسنج به نرمی روی فرش یاموکت خود بکشید .

پیشنهاد قالیشویی شهرزیبا برای شستشو فرش هایتان

قالیشویی شهرزیبا پیشنهاد می کند از یک قالیشویی معتبر برای شستشو قالی های خود ، موکت و مبل های خود یار بگیرید چرا که شستشو فرش ها توسط افراد متخصص و دستگاه های مناسب شستشو مسبب می شود تا فرش های شما به صورت تخصصی شسته شوند و بدون هیچ استرس و نگرانی این عمل صورت گیرد اما قبل انتخاب قالیشویی حتما دقت کنید چرا که یک قالیشویی نا مناسب خسارات جبران ناپذیری ممکن است برای فرش های شما به وجود اورد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.