علت زرد شدن فرش بعد از شستشو

فرش یک گزینه عالی برای پوشاندن کف خانه است این اشیای قیمتی به راحتی مانند لباس جایگزین نمیشود و به علت بالا بودن قیمت ها ما سالها از فرش هایمان استفاده می کنیم و باید به خوبی از آنها مراقبت کنیم یکی مشکلات رایج که پس از شستشو با آن مواجه هستیم زرد شدن فرش هاست، زرد شدن فرش به راستی آزار دهنده است پس از یک شستشو سخت و خشک شدن آن میبینم که به جای تمیز شدن زرد شده است پس از شستشو در گوگل سرچ خواهند کرد فرش هایم پس از شستشو زرد شده چیکار کنم؟ البته که این اتفاق برای همه رخ نمیدهد تنها افرادی که به روش های نادرست فرش هایشان رو شستشو میدهد با این مشکل مواجه هستند اما اینکه کدام قسمت از شستشو منجر به زرد شدن فرش میشود چیست؟کدام روش ها اشتباه است؟چگونه این مشکل را برطرف کنیم با ما همراه باشید تا جواب تمامی سوال ها را بررسی کنیم .

علت اصلی زرد شدن فرش پس از شستشو رشد و تکثیر سریع باکتری ها در بین الیاف فرش است . برای جلوگیری از تکثیر باکتری ها مهم ترین مورد خشک کردن صحیح و کامل فرش است چنانچه فرش به صورت کامل خشک نشود و پارو کشیده نشود آب های مانده در فرش موجب زرد شدن فرش یعنی همان تکثیر باکتری میشوند البته که باید توجه داشته باشید فرش بیش از اندازه خشک نشود و بیش از اندازه پارو کشیده نشود چرا که در این صورت شما به الیاف فرش آسیب خواهید رساند و در نتیجه از عمر فرش کم خواهد شد در خانه به علت نداشتن تجهیزات کافی و دانش کافی درباره شستشو صحیح فرش ها اغلب بسیاری از افراد با مشکل زرد شدن فرش پس از شستشو مواجه هستند بهترین پیشنهاد برای جلوگیری از زرد شدن فرش پس از شستشو انتخاب قالیشویی مجهز و معتبر برای شستشو فرش است .

دلایل زرد شدن فرش پس از شستشو چیست؟

بالاتر گفتیم که علت اصلی زرد شدن فرش خشک نشدن کامل آن است ، اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث میشود فرش زرد شود که عبارتند از :

  • در فرش هایی که به صورت موضعی زرد شده اند معمولا در فرش‌هایی که در خانه شسته می‌شوند یا اینکه آب فرش پس از شستن خوب فشرده نشده و یا به اندازه کافی آبکشی نمی‌شود رخ می‌دهد دوستان خوبم توجه داشته باشید این فرایند در قالیشویی های مجهز با استفاده از دستگاه انجام میشود که فرش به صورت استوانه ای درون دستگاه قرار میگیرد و به صورت کاملا دقیق و سریع تجمع آب جلوگیری می کند و آب فرش کاملا گرفته میشود .
  • استفاده از شوینده یا شامپو فرش های نا مناسب مسبب میشود فرش زرد شود ، به دلیل مواد شیمیایی و اسیدی که در این شوینده ها وجود دارد این اتفاق رخ میدهد برای جلوگیری از زرد شدن فرش ناشی از شامپو فرش به صورت تصادفی از شامپو فرش ها استفاده نکنید بلکه با توجه به جنس فرش شوینده را انتخاب کنید .

فرش هایم رو شسته ام حالا زرد شده است چه کار باید کنم؟

این سوال بسیار پرسیده میشود حالا کار از کار گذشته و فرش هایم زرد شده چه کاری باید انجام دهم تا به حالت اول بگردد ، بهترین روش استفاده از شوینده های خانگی برای از بین بردن زردی فرش است

  1. محلول سرکه سفید و آب نمک به اندازه مورد نیاز از هرکدام را مخلوط کنید مقدار اب دو برابر باشد سپس روی قسمت زرد شده قرار دهید و با یک دستمال تمیز و سفید روی آن را پاک کنید .
  2. محلول سرکه سفید و جوش شیرین:این ترکیب حلال هر نوع لکه ای است دو محلول سرکه سفید وجوش شیرین را ترکیب کنید سپس روی لکه قرار دهید اجازه دهید روی چند دقیقه بماند سپس با یک دستمال سفید و پاک محلول را پاک کنید .
  3. شستشو دوباره:شستشو دوباره اما این بار به روش صحیح میتواند زردی فرش را از بین ببرد .

جلوگیری از زرد شدن فرش قبل از شستشو

اول از همه پیشنهاد میشود با یک قالیشویی معتبر در محل زندگی خود تماس بگیرید برای مثال کافیست در سایت گوگل نام قالیشویی به همراه منطقه خود را سرچ کنید برای مثال قالیشویی پونک خدمات سایت هایی نمایش میدهند را بررسی کنید و بهترین ان را انتخاب کنید اما اگر به هردلیلی قصد تمیز کردن و شستشو فرش در خانه را دارید نکات زیر را به یاد داشته باشید :

  • باید اطمینان حاصل شود که پس از هر بار شستشو و صابون زدن، آب آلوده با فرش تماس پیدا نکند .
  • پس از آبکشی فرش باید آن را به صورت رول کشیده و در حالت عمودی نگه داشت و آب آن را تخلیه کرد. فرش هایی که به صورت افقی نگهداری می شوند بسیار بیشتر احتمال دارد زرد شوند .
  • فرش حدودا یک ساعت برای تخلیه آب احتیاج دارد در مرحله بعدی باید زودتر خشک شود ، انداختن آن روی دیوار و یا طناب محکم ضخیم و هواکشی خشک کردن از بهترین روش ها برای خشک کردن فرش در خانه است .
  • تمامی قسمت های فرش آبکشی شود دقت کنید ریشه های فرش نیز آبکشی شوند ، بسیاری از افراد پاروکشی میکنند تا قسمت های ریشه فرش و همین موضوع مسبب زرد شدن فرش میشود .

معرفی یک قالیشویی معتبر در تهران

قالیشویی شهرزیبا با بیش از 30 سال تجربه در زمینه شستشو و خدمات قالیشویی از بزرگترین و قدیمی ترین ، شرکت های قالیشویی در تهران می باشد ، این قالیشویی مجهز به تمامی دستگاه های روز دنیا برای خدمات قالیشویی است که توسط تیمی حرفه ای و آموزش دیده خدمات ارائه برای دریافت خدمات این قالیشویی روی شماره های زیر کلیک کنید .

4470017122341475
4431368622341504
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.