پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش

پاک-کردن-لکه-جوهر-خودکار-از-روی-فرش

ریختن جوهر خودکار اتفاقی هستش که احتمال رخ دادنش کم نیست و تنها با جدا شدن نوک خودکار جوهرش روی فرش جاری بشه ، اما جای نگرانی نیست ! چند روش وجود دارد که می توانید برای از بین بردن لکه های فرش با محصولاتی که ممکن است از قبل زیر سینک یا در یکی از کابینت های خود داشته باشید، امتحان کنید.

هیچ چیز بیشتر از یک لکه یک فرش خوب را خراب نمی کند و انواع مختلفی از لکه ها وجود دارد که می توانید با آنها از بین ببرید . این مقاله برای افرادی که فرششان دچار لکه جوهر خودار شده است و برای افرادی که میخواهند در این باره بدانند مفید خواهد بود ، روش های گفته شده برای پاک کردن لکه های جوهر قدیمی و تازه کاربردی است .

از بین بردن جوهر خودکار از روی فرش با الکل

1.ابتدا پارچه تمیز و الکل پیدا کنید. گوشه ای از پارچه را با الکل خیس کنید و با فشار ملایم روی آن لکه جوهر را پاک کنید. بسیار مهم است که لکه را مالش ندهید، زیرا انجام این کار مشکل را بدتر می کند. با لمس های کوچک بمالید تا الیاف پارچه جوهر را جذب کند.

2.پارچه مرطوب را چندین بار روی لکه جوهر بمالید و گهگاه آن را با الکل مالیده مجدد خیس کنید. سپس اجازه دهید الکل حدود 30 دقیقه در لکه بماند. شما به معنای واقعی کلمه باید صبور باشید و این ممکن است کمی طول بکشد. صبور باش!

3.برای جلوگیری از آسیب دیدن فرش، محل را با آب گرم و سرکه بشویید. محلولی از 1/4 فنجان سرکه و 1 لیتر (950 میلی لیتر) آب گرم یا 1 قسمت سرکه به 16 قسمت آب تهیه کنید. بسته به بافت فرش، مالیدن الکل می تواند آن را خشک کند، بنابراین بهتر است آن را آبکشی کنید.
در نهایت، اگر لکه ناپدید شد، با آب تمیز بشویید و بگذارید خشک شود. اگر الیاف کمی کج شدند، محل را جاروبرقی بکشید.

4.اگر لکه باقی ماند، آن را با کرم موبر بپوشانید. اجازه دهید 15 دقیقه نفوذ کند. پس از سپری شدن این زمان، آن را بردارید و فرش را با مخلوط سرکه و آب فوق بشویید.
حالا لکه باید کاملا از بین برود. با آب بشویید و از فرش بی لک خود شگفت زده شوید!

خواندن مقاله پاک کردن لکه ی و بوی ادرار از روی فرش

پاک کردن لکه جوهرخودکار با شوینده ، سرکه ، آمونیاک

  1. یک فنجان (8 اونس یا 236 میلی لیتر) آب را با 1 قاشق چایخوری (5 گرم) مایع ظرفشویی شفاف مخلوط کنید. سخاوتمندانه این محلول را روی لکه اسپری کنید.
  2. به آرامی لکه را با یک پارچه سفید تمیز خشک کنید. مانند دو روش قبلی، لکه را مالش ندهید، زیرا این کار آن را به عمق بافت فرش فشار می دهد. با حرکات بالا و پایین به آرامی روی آن ضربه بزنید.
  3. یک محلول آمونیاک آماده کنید. درست مانند مواد شوینده، محلول 1 قاشق غذاخوری (15 گرم) آمونیاک را در 1/2 فنجان آب اسپری کنید. با یک پارچه تمیز دیگر به آرامی لکه را بمالید.اگر بطری اسپری دستی ندارید، می توانید از اسپری مو یا لوسیون بدن قدیمی استفاده کنید. اگر نه، محلول را با دست خود به روش قدیمی بپاشید.
  4. محلولی از مقدار مساوی سرکه و آب تهیه کنید. چه کاری انجام می دهید در ادامه؟ درست است، شما آن را با دست زدن به آرامی با یک پارچه تمیز خشک می کنید. لکه تقریبا ناپدید شده است، درست است؟

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.