آموزش ضدعفونی کردن فرش

ضد-عفونی-کردن-فرش

فرش ها مکان مناسبی برای قرار گرفتن میلیون ها میکروب هستند چنانچه به صورت دائم ضد عفونی نشوند مسبب بسیاری از بیماری ها میشود فرش ها نیاز به مراقبت و تمیزکاری روزانه دارند در ادامه با ما همراه باشید تا یادبگیرید چگونه با روشی آسان با محصولات خانگی فرش هایتان را ضدعفونی کنید .

نکته برای ضدعفونی و تمیز کردن فرش گاهی اوقات آب و شامپو فرش کافی نیست ، ممکن در این مقاله به روش هایی اشاره شود که سازگار با جنس فرش منزل شما عزیزان نباشد بنابرین ابتدا روش گفته شده را در گوشه ای فرش امتحان کنید و اطمینان حاصل کنید آسیبی به فرش نخواهد رسید .

قالیشویی-معتبر-برای-ضدعفونی-کردن-فرش

ابتدا با یک جاروی برقی تمام سطح فرش را تمیز کنید به طوری هیچ زباله ی ریز و درشتی روی فرش باقی نماند همچنین شما می توانید با استفاده از یک فرچه ی مخصوص و سخت ذرات زباله ی قرار گرفته در الیاف فرش را نیز تمیز کنید .

  • ضدعفونی کردن فرش با آب و سرکه : این ترکیب علاوه بر ضدعفونی فرش ، برای لکه زدایی نیز کاربردی است اما این نکته را در نظر داشته باشید که سرکه تمام میکروب ها را از بین نمیبرد ، برای ضد عفونی ترکیب آب و سرکه ابتدا به اندازه ی مساوی آب داغ و سرکه را ترکیب کرده و روی فرش اسپری کنید در آخر با یک برس فرش سطح فرش را پاک کنید .
  • ضد عفونی کردن فرش با جوش شیرین : جوش شیرین علاوه بر ضد عفونی خاصیت ضد بو دارد و به خوبی بو های مطلوب فرش را به خود جذب می کند ، برای ضد عفونی فرش با جوش شیرین آن را روی فرش بریزید و اجازه دهید 30 دقیقه روی فرش بماند اگر برایتان مقدور بود اجازه دهید زمان بیشتری روی فرش بماند تا اثر گذاری آن دو چندان شود و در آخر با یک جاروی برقی تمام جوش شیرین از روی فرش پاک کنید .
  • ضدعفونی کردن فرش با آب و سرکه سفید و بخار شوی: این روش مانند روش اول است با این تفاوت که به صورت مستقیم از دستگاه بخارشوی خود با توجه دفترچه راهنمای آن استفاده کنید به همراه ترکیب آب داغ و سرکه سفید .

نکته:

برخی ترکیبات خانگی و تجاری میتواند سلامت شما را به خطر بیاندازد و به گوش ، چشم ، تنفس شما آسیب برساند بنابراین از ترکیب مواد زیر اجتناب کنید :

  • ترکیب پراکسید هیدروژن و سرکه: این یک مخلوط انفجاری است – اسید پراستیک را تشکیل می دهد.
  • ترکیب جوش شیرین و سرکه : این ترکیب را در ظروف بسته نگه ندارید چرا که این ترکیب گازی را تشکیل میدهد و ترکیب آن در ظروف بسته ممکن است باعث افنجاری کوچک شود
  • ترکیب سفید کننده و سرکه: این ترکیب از محصولات بخارات سمی تولید می کند.

برای ضد عفونی فرش بهتر است خدمات یک قالیشویی معتبر استفاده کنید به سبب آن که فرش ها با یکدیگر متفاوت هستند و دستورات گفته شده ممکن است به فرش شما اسیب برساند اما در قالیشویی شهرزیبا با توجه به جنس فرش ضدعفونی و شستشو فرش انجام میشود برای دریافت خدمات از قالیشویی شهرزیبا روی یکی از شماره های زیر کلیک کنید .

شماره تماس قالیشویی
شماره-تماس-قالیشویی
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.