پاک کردن زنگ زدگی فرش

پاک-کردن-کردن-زنگ-زدگی-فرش

به گزارش شرکت قالیشویی شهرزیبا لکه‌های زنگ‌زدگی روی فرش‌ها از سخت‌ترین لکه‌ها هستند و بین بردن آنها کار آسانی نیست، به خصوص اگر به‌درستی پاکسازی نشود. از بین بردن این لکه ها زمان و حوصله می خواهد، اما غیرممکن نیست. با استفاده از چندین وسیله اولیه خانگی، می‌توانید لکه‌های زنگ زدگی را بدون صرف هزینه یا تلاش زیاد از روی فرش خود پاک کنید.

شستشو-فرش-در-خانه-بهتر-است-یا-قالیشویی

آیا می خواهید بدانید چگونه لکه های زنگ قدیمی را از روی فرش پاک کنید؟ در اینجا 6 روش ساده برای امتحان آورده شده است:

پاک کردن کردن زنگ زدگی فرش با آب لیمو و محلول سرکه سفید

پاک کردن کردن زنگ زدگی فرش با-آب لیمو و محلول سرکه سفید

با استفاده از یک چاقوی کره یا سوهان، زنگ الیاف فرش را به آرامی از بین ببرید. حالا جاروبرقی خود را بیرون بیاورید و تمام زباله های شل را بردارید. هنگامی که ذرات زنگ زدگی را شل کردید، قبل از استفاده از محلولی از سرکه سفید، آب لیمو و آب، محل را با یک حوله مرطوب خشک کنید. محلول را به مدت 20 دقیقه روی ناحیه تحت درمان بگذارید. حالا یک اسفنج، برس مو یا مسواک قدیمی بردارید تا به آرامی الیاف فرش را بشویید. ناحیه تحت درمان را دوباره خشک کنید و بگذارید 10 دقیقه بماند.

پاک کردن کردن زنگ زدگی فرش با با مایع ظرفشویی و آمونیاک

پاک کردن کردن زنگ زدگی فرش با با مایع ظرفشویی و آمونیاک

با استفاده از یک کاسه شیشه ای کوچک، یک قاشق غذاخوری آمونیاک را با دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و دو فنجان آب گرم مخلوط کنید. یک پارچه تمیز را به این محلول آغشته کنید و آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. اجازه دهید محلول به مدت 10 دقیقه بماند و سپس آن را با یک پارچه تمیز مرطوب شده با آب بشویید. با این کار هر گونه باقیمانده صابون را می شوید. بگذارید فرش در هوا خشک شود یا از سشوار استفاده کنید.

نکته: مراقب باشید که فرش بیش از حد اشباع نشود، زیرا رطوبت بیش از حد در الیاف می تواند باعث رشد کپک یا میکروب شود. همیشه بعد از پاک کردن لکه فرش را کاملا خشک کنید.

برای لکه های سرسخت، جوش شیرین را امتحان کنید

پاک-کردن-کردن-زنگ-زدگی-فرش-با-جوش-شیرین

برای لکه های سرسخت می توانید از روش اول ما اما بدون آب لیمو استفاده کنید. یک پارچه تمیز را با سرکه سفید و جوش شیرین آغشته کنید و روی ناحیه زنگ زده بمالید. مطمئن شوید که محلول را به عمق الیاف فرش فشار دهید تا مایع را خیس کند. ترکیبی از جوش شیرین و سرکه باعث ایجاد حباب می شود که سخت ترین لکه ها را از بین می برد. حالا مقداری نمک روی لکه درمان شده بپاشید و بگذارید 30 دقیقه بماند. از یک پارچه تمیز و خشک برای مالش محل استفاده کنید تا زمانی که کل لکه از بین برود.

اگر لکه باقی ماند، از الکل مالشی استفاده کنید

مالیدن الکل روش بسیار موثر دیگری برای از بین بردن لکه های زنگ زدگی از روی فرش است. این محلول را در یک بطری اسپری بریزید و قبل از اسپری روی لکه با آب رقیق کنید. سپس با یک پارچه سفید به آرامی لکه را پاک کنید. الکل مالشی راه خود را به الیاف وارد می کند و در عرض نیم ساعت، لکه های زنگ زدگی باید از بین بروند.

اگر همه چیز شکست خورد، WD-40 را امتحان کنید

مقدار کمی از WD-40 را می توان روی لکه زنگ زدگی اسپری کرد تا از بین برود. نازل را به سمت ناحیه لکه دار نشانه بگیرید و دوبار اسپری کنید. قبل از استفاده از یک پارچه تمیز آغشته به آب گرم، اجازه دهید حداقل 10 دقیقه بماند تا الیاف فرش را بشویید.

در صورتی که هیچ یک از روش های فوق لکه های زنگ را به طور کامل از روی فرش شما پاک نکرد، همیشه می توانید به سراغ محصولات تجاری بروید. اما به خاطر داشته باشید که محصولات شوینده تجاری می توانند رنگ فرش را تغییر دهند، بنابراین با احتیاط از آنها استفاده کنید. به دنبال محصولات شستشوی فرش باشید که به طور خاص برای درمان زنگ زدگی فرموله شده اند.

چگونه از زنگ زدگی روی فرش جلوگیری کنیم؟

چگونه از زنگ زدگی روی فرش جلوگیری کنیم؟

اگر لکه های زنگ روی فرش شما یک مشکل تکرار شونده است، باید منبع زنگ را پیدا کنید تا از تکرار آن جلوگیری کنید. پایه‌های مبلمان یا اسباب‌بازی‌های خورده می‌توانند روی فرش‌ها لکه‌هایی بر جای بگذارند، مخصوصاً وقتی خیس یا آسیب دیده باشند. اثاثیه یا وسایل فلزی رایج ترین عامل ایجاد لکه زنگ روی فرش هستند. اگر فقط روی تمیز کردن لکه و بازگرداندن مبلمان روی فرش تمرکز کنید، برای همیشه لکه های زنگ زدگی را از بین خواهید برد. انتقال مجرم را به منطقه دیگری مانند کف چوبی در نظر بگیرید. همچنین می توانید محافظ مبلمان را به پای میز، مبل یا هر پایه فلزی دیگری اضافه کنید.

به غیر از مبلمان فلزی و وسایل زنگ زده، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند باعث ایجاد لکه های زنگ بر روی فرش شما شوند. اینها هستند:

لباسشویی، ظروف، وسایل آشپزخانه و حمام منابع آب هستند که می توانند باعث ایجاد لکه بر روی فرش شوند. اگر فرش‌های شما به دلیل وجود باکتری‌های آهن در وسایل شما لکه‌گرفته است، باید آب را با یک سیستم تصفیه آب تصفیه کنید.
لوله های آب زنگ زده یا خورده، بخاری ها یا ظروف آب باعث ایجاد لکه های زنگ می شوند. این لوله ها قبل از ترکیدن و ایجاد سیل باید در اسرع وقت تعویض شوند.
لعاب روی ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن‌های قدیمی می‌تواند در طول زمان تراشه کند و فلز پشت مینا را نمایان کند. این فلز در محیط های مرطوب یا مرطوب اکسید می شود و باعث ایجاد لکه های زنگ زدگی روی فرش شما می شود. با استفاده از رنگ تعمیری لوازم خانگی می توانید لعاب خرد شده یا زنگ زده روی ماشین لباسشویی یا خشک کن خود را تعمیر کنید.

نتیجه گیری
محصولات قالیشویی حرفه ای حاوی مواد شیمیایی خشن هستند که می توانند فرش را تغییر رنگ دهند. با استفاده از روش های طبیعی و خانگی می توانید به طور موثر لکه های زنگ زدگی را از روی فرش های خود پاک کنید. این مواد ارزان قیمت ممکن است کمی زمان و حوصله داشته باشند تا روی ناحیه لکه‌دار کار کنند، اما به الیاف فرش شما آسیبی نمی‌رسانند، به علاوه می‌توانید در صورت نیاز مجدداً از آنها استفاده کنید.Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.