شستشو فرش در خانه بهتر است یا قالیشویی؟

شستشو فرش در خانه بهتر است یا قالیشویی؟

فرش ها اشیای قیمتی هر خانه ای هستند بدیهی است حساسیت درباره آنها بالا باشد ، فرش ها و موکت ها مکانی راحت برای نشستن ، استراحت کردن ، کارکردن و بازی کردن هستند ، احساس گرمای خوشایندتری به خصوص در فصل سرما به ما میدهند علاوه بر آن به عنوان یک وسیله برای دیزاین خانه نیز کاربرد دارند اما نگهداری و شستشو آنها کار نسبتا سختی است با وجود قالیشویی های فراوان انتخاب و اعتماد به آنها نیز کار دشواری است به گزارش قالیشویی شهرزیبا در غرب تهران در این مطلب درباره موضوع شستشو فرش در خانه بهتر است یا قالیشویی میپردازیم طبیعتا شستشو در یک قالیشویی معتبر به نفع ما خواهد بود اما شرایط برای همه افراد یکسان نیست و با در نظر گرفتن این موضوع مواردی را مورد بررسی قرار خواهیم داد این مطلب برای هر فرد به صورت جداگانه کاربرد داشته باشد تا هر شخص بتواند تشخیص دهد آیا استفاده از خدمات قالیشویی برایش خوب است یا بهتر است خود خدماتی که میخواهد را انجام دهد .

چرا استفاده از قالیشویی خوب است؟

مواردی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد برای افرادیست شرایط خاص تری دارند به همین دلیل در ابتدا برای افرادی تنها برای انتخاب کارخانه قالیشویی در تردید دارند مباحثی را مورد ذکر خواهیم کرد شرط اصلی اینکه از خدمات قالیشویی بهره ببریم معتبر بودن آن قالیشویی است یک قالیشویی نا مناسب می تواند دردسر ساز بشود بنابراین قالیشویی معتبر بهتر از شستشو فرش درخانه است چرا که :

 1. شستشو فرش ها به صورت اصولی انجام میشود ، شستشو اصولی به منظور به کارگیری تکنیک هایست که قالیشویی ها از آن استفاده می کنند تا فرش آسیبی نبیند و عمیقا پاکیزه شود و در قبل از شستشو فرش ها آنها مورد بررسی قرار میگیرند و با توجه به الیافی که دارند روند شستشو صورت میگیرد .
 2. استفاده از دستگاه های قالیشویی از دیگر مزیت هایست که امروزه قالیشویی ها دارند ، خرید این دستگاه ها تنها برای یک شرکت قالیشویی به صرفه است و تهیه آنها برای هر خانه غیر منطقی است علاوه بر هزینه های بسیار و نگهداری از آنها نیز سخت است ، دستگاه های قالیشویی یاری بسیاری به پیشرفت قالیشویی ها برای خدماتی با کیفیت داشته است .
 3. تجربه کارکنان از جمله مواردیست تاکید بسیاری روی آنها است ، روزانه فرش ها ، موکت ها و مبل های بسیاری توسط شرکت های قالیشویی شستشو داده می شوند و تبحر و تجربه افرادی که تخصص آنها در این زمینه است بسیار بیشتری افرادیست که تنها سال یک بار فرش هایشان را شستشو می دهند می باشد ، آنها با فرایند شستشو آشنایی بیشتری دارند .
 4. چنانچه قالیشویی معتبر باشد هرگز از شوینده های غیر استاندارد و نامناسب برای شستشو استفاده نمی شود ، حتما شوینده ها توسط کارشناس بررسی می شود و تا مواد آسیب زا نداشته باشد همچنین شوینده هایی مناسب با الیاف فرش شما موارد استفاده قرار میگیرد .
 5. استفاده از گرمخانه در برخی قالیشویی هایی مانند شهرزیبا ، کاربرد این گرم خانه ها برای خشک کردن فرش می باشد ، همانطور که می دانیم نور خورشید به صورت مستقیم برای پوست بشر تا فرش آسیب زاست ، معمولا افراد برای خشک کردن فرش هایشان از نور خورشید مستقیم استفاده می کنند و اما در گرم خانه با استفاده از حرارات مناسب و یکدست فرش های شما با دما و گرمایی کاملا مناسب فرش خشک میشوند .
 6. با سپردن فرش ، موکت و مبل خود به قالیشویی معتبر حافظ سلامتی خود باشید ، شستشو فرش توسط خودتان به دلیل استفاده از آب زیاد و ناآشنا بودن با ترفند های برداشتن فرش ممکن است به بدن شما آسیب بزند .
 7. شستشو به صورت مرحله ای و استاندارد صورت میگیرد غبارگیری ، شستشو ، آبکشی و خشک کردن فرش ، هر کدام از این مراحل با دستگاه ها و لوازم های تخصصی صورت میگیرد .
 8. صرفه جویی در مصرف آب شاید برای همه مهم نباشد اما آب موهبتی است که در نگهداری از آن باید احساس مسئولیت کنیم چرا که نه تنها آیندگان بلکه نسل ما نیز ممکن است با کمبود شدید آب مواجه شود ، در شرکت های قالیشویی به حد کافی استفاده می شود و از استفاده بی رویه آنها جلوگیری میشود .
چگونه تشخیص دهیم استفاده از قالیشویی برایمان خوب است یا شستشو در خانه؟

چگونه تشخیص دهیم برای شستشو فرش استفاده از قالیشویی برایمان خوب است یا شستشو در خانه؟

هر فردی میتواند دلایلی مختلفی برای تردید در استفاده از خدمات قالیشویی داشته باشد و شرایط های مختلفی برای اشخاص وجود داشته باشد با در نظر گرفتن موارد زیر امیدواریم که شما به جواب درست برای خودتان برسید :

بهتر است یک قلم و کاغذ استفاده کنید در ابتدا به این فکر کنید به چه دلایلی تردید دارید که فرش هایتان را خود بشویید یا آنها را به قالیشویی بسپارید آیا قیمت های شستشو با بودجه شما تنظیم نیست ؟ یافتن یک قالیشویی معتبر سخت است ؟ دوست دارید خودتان فرش هایتان را بشویید اما با فوت و فن های آن آشنا نیستید ؟ دلایل خود را به صورت واضح و روشن بیان کنید ، مشکلات معمولی که افراد را دچار شک می کند همراه با راه حل آن :

تردید به دلیل قیمت قالیشویی

همانطور که میدانیم تهران از گران ترین شهرهای دنیاست گاهی اوقات هزینه با از درآمد هایمان بالاتر است طبیعتا استفاده از شرکت قالیشویی ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد ، با چندین قالیشویی جهت پرسش درباره قیمت تماس بگیرید و خدمات آنها را نیز مورد ارزیابی قرار دهید تا به سبب پیدا کردن یک قالیشویی ارزان تر خدمات بی کیفیت تر دریافت نکنید و قیمت ها را بنویسید و بررسی کنید آیا میتوانید که از خدمات آنها استفاده کنید و حتی در صورت امکان می توانید تعدادی از آنها را خود بشویید و تعداد باقی مانده را به قالیشویی بسپارید ، همچنین شما میتوانید از قالیشویی هایی که کارکنانی برای شستشو فرش به منزل شما می فرستند بهره گیری کنید که قیمت این خدمات به مراتب کمتر خواهد بود

عدم اعتماد به شرکت های قالیشویی

همان قدر که بهره گیری از خدمات قالیشویی به نفع شماست استفاده از خدمات یک قالیشویی نامناسب به ضرر شما خواهد بود بنابراین به جستجوی خدماتی باشید که دارای مجوز رسمی اتحادیه قالیشویی تهران باشند ، هر قالیشویی که دارای مجوز رسمی باشد اجازه تخلف نخواهد داشت ، علاوه بر کیفیت گاهی شاهد آن هستیم که برخی از شرکت های خدماتی مبلغی را در ابتدا اعلام می کنند و سپس بعد از انجام خدمات برای تحویل مبلغ بیشتری درخواست می کند که رفتاری ناشایسته برای قالیشویی هاست قبل از سفارش خدمات به تاکید کنید آیا قیمت ها پس از انجام خدمات نیز ثابت خواهد بود یا مبلغ بیشتری در خواست خواهند کرد و همچنین خدمات قالیشویی توسط بازرس ها در بازه زمانی های مختلف بررسی میشود تا از کیفیت آنها اطمینان حاصل گردد بنابراین از داشتن مجوز رسمی آن قالیشویی اگر اطمینان حاصل کنید تا حدودی میشود به معتبر بودن آن قالیشویی پی برد و تصاویر های قبل و بعد خدمات قالیشویی را ببینید و مطمئن شوید تصاویر برای همان شرکت است .

نداشتن مکان برای شستشو فرش در منزل

در خانه های ویلایی شستشو در پشت بوم خانه یا در حیاط انجام می شود اما بسیاری از افراد آپارتمان نشین هستند و شرایط شستشو در خانه را ندارد مقاله شستشو فرش در خانه آپارتمانی شاید برای شما مفید باشد و همچنین در قسمت آموزش این وبسایت می توانید مطالب آموزشی بسیاری دیگر مانند شستشو موکت ، مبل چرم ، مبل پارچه ای و … را بخوانید کافیست به این ” لینک ” مراجعه کنید .

تخصص نداشتن در شتسشوی فرش

گاهی اوقات به دلیل هزینه ها ، عدم اطمینان به قالیشویی ها ، نیافتن یک قالیشویی خوب ترجیح می دهیم که خودمان شستشو فرش هایمان را انجام دهیم اما به دلیل اطلاعات و تجربه ناکافی دچار تردید می شویم همانطور که پیش تر ذکر شد در وبسایت قالیشویی شهرزیبا مطالب آموزشی بسیاری مانند شستشو انواع فرش دستبافت ، ماشینی ، تابلو فرش و … ، ترمیم سوختگی فرش ، شتسشو موکت در خانه و آموزش های کثیری وجود دارد تا آموزش های لازم برای شستشو فرش در خانه را بیاموزید گرچه شستشو توسط قالیشویی اصولی تر و با کیفیت تر خواهد بود .

مزایای و معایب استفاده از قالیشویی

مزایای و معایب استفاده از قالیشویی

تا به اینجا در این مقاله اغلب به مزایای استفاده از قالیشویی های معتبر اشاره شده است اما می توان گفت در دیدگاه های شخصی می تواند معایبی نیز داشته باشد که در ادامه به مزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت :

مزایای استفاده از قالیشوییمعایب استفاده از قالیشویی
استفاده از دستگاه های پیشرفته قالیشویی که در نتیجه کیفیت خدمات بالا خواهد بود . هر چقدر به بررسی قالیشویی به پردازیم تا استفاده از خدمات آنها نمی توانیم از کیفیت خدمات آنها اطمینان حاصل کنیم .
صرفه جویی در زمان . به موقع نبودن برخی از قالیشویی ها و عدم تحویل در تاریخ تعیین شده
شستشو توسط افراد و کارکنان با تجربه . شستشو توسط افرادی آنها را نمی شناسیم .
شستشو به صورت اصولی و با تکنیک هزینه های قالیشویی
استفاده از خدمات متنوع مانند لکه گیری ، ترمیم فرش ، رنگبرداری و …

نوشتن معایب استفاده از قالیشویی کار راحتی نیست و بیشتر در خصوص قالیشوی های نامعتبر است اگر یک قالیشویی معتبر باشد معایبی نمی تواند داشته باشد که به دلیل حساسیت برخی از عزیزان تنها میتوان به مورد اول به عنوان معایب قالیشویی اشاره کرد .

معایب و مزایای شستشو فرش در خانه

معایب و مزایای شستشو فرش در خانه
مزایای شستشو فرش در خانهمعایب شستشو فرش در خانه
شستشو توسط خودمان یا افرادی انجام میشود که آنها اعتماد داریم شستشو با کیفیت کمتر به دلیل نا آشنا بودن با اصول تخصصی شستشو
صرفه جویی در هزینه ها عدم استفاده از دستگاه های شستشو
اطمینان از شستشوی اسلامی و دلخواه خودمانعدم استفاده از شوینده های مناسب و استادارد
در دسترس بودن فرش و نداشتن مشکل در زمان تحویل خشک کردن با استفاده از نور خورشید که آسیب بسیار بالایی به فرش ها می رساند .

خدماتی که شرکت های قالیشویی ارائه می دهند ؟

از مزیت های بزرگی هر قالیشویی دارد این است که خدمات گسترده تری نسبت به شستشو فرش ارائه می دهد و این خدمات ها توسط دستگاه های مخصوص انجام میشود در به معرفی خدمات هایی که قالیشویی های معتبر از جمله قالیشویی شهرزیبا ارائه می دهد را نام میبریم

 • لکه برداری انواع فرش .
 • غبارگیری انواع فرش .
 • رنگبرداری انواع فرش .
 • ریشه زنی و رفوکاری و شیرازه زنی .
 • شستشو انواع فرش دستبافت و ماشینی .
 • شستشو انواع موکت | شستشو انواع موکت در محل .
 • ترمیم پوسیدگی و سوختگی انواع فرش ماشینی و دستبافت .

طبیعتا خدمات نام برده شده به خصوص اگر عمیقا فرش نیاز به این خدمات داشته باشد توسط خودمان کاری دشوار است و ممکن حتی اسیب بیشتری به فرش ، موکت و مبل خود بزنیم .

چرا شستشو فرش بازه های زمانی مختلف ضروری است؟

اغلب برای ضدعفونی کردن خانه به سراغ توالت ، دستگیره ها ، آشپزخانه هر لوازمی غیر از فرش ها و موکت ها میرویم به راحتی از آنها غافل میشویم اما خوب است که بدانید باکتری ها و حشرات بسیاری در فرش ها لانه میکنند و تکثیر میشوند ، طبق تحقیقات انجام شده در هر اینچ 200000 باکتری می تواند در این سطوح جای بگیرید و بهداشت نامناسب ناشی از باکتری ها می تواند روی هوای خانه یا محل کار نیز تاثیر گذار باشد مسبب آلوده شدن هوای آنجا باشد که حتی میتواند از هوای بیرون نا سالم تر باشد و روی سلامت افراد تاثیر منفی بگذارد و تمیز کردن فرش بسیار مهم است ، آنها مانند هر وسیله دیگری در خانه روزانه مورد استفاده قرار میگیرند به خصوص در مکان های ادارای یا در خانه هایی کودک خردسال و حیوانات خانگی دارید علاوه بر ضدعفونی و تمیز کردن روزانه آنها در بازه های مختلف زمانی به شستشوی آنها بپردازید به سبب :

 • نیاز بهداشتی افرادی که بی سببی در آن محل هستند و مانع شدن به رشد قارچ ها و کپک ها .
 • جلوگیری از رنگ رفتگی و پوسیدگی چرا که گرد و غبار مسبب کدر شدن رنگ آنها می شود .
 • فرش ها بو های مختلف را به خود جذب می کنند و پس از مدتی فرش بوی نامطلوعی میدهد .
 • پاک شدن لکه هایی که ناشی مواد های غذایی می باشند .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.